Powiększanie biustu tkanką tłuszczową – jak wygląda zabieg?

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową czyli lipolifting to metoda, która zyskuje coraz większe rzesze zwolenników na świecie. Opiera się ona na wykonaniu jednego zabiegu, w czasie którego pobiera się tkankę tłuszczową z jednej części ciała- udo, brzuch, pośladki i następnie wprowadza się ją po oczyszczeniu do piersi lub np. do ubytku pourazowego. Pacjentki są niezwykle zadowolone, gdyż tkanka tłuszczowa z problematycznych okolic zostaje usunięta, zaś zyskują większy, bardziej ponętny i wymarzony biust.

Jak przebiega zabieg?

Pobranie tkanki tłuszczowej od pacjentki przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od kliniki i wskazań u danej pacjentki. Specjalna kaniula dokonuje „odessania” tłuszczu, następnie łączony jest on z komórkami macierzystymi, które również zostały pobrane od pacjenta. Są one niezwykle ważne z uwagi na nieograniczone możliwości podziałów komórkowych. W drugiej części zabiegu, również za pomocą kaniuli wprowadza się tłuszcz do piersi.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

W przypadku gdy decydujemy się na powiększanie biustu tkanką tłuszczową zalecenia będą indywidualne w zależności od naszego stanu po zabiegu:

 • niektórym osobom zaleca się noszenie uciskowego opatrunku przez okres 15 dni,
 • przez około 2 tygodnie powinno się unikać sauny, gorących kąpieli i wysokich temperatur,
 • przez co najmniej tydzień po zabiegu należy wstrzymać się od wysiłku fizycznego,
 • przez około 5 dni należy unikać kładzenia się i spania na miejscach, które poddane były zabiegowi.

Jakie są efekty zabiegu?

Rezultat będzie dość indywidualny. Osiągniemy jednak wyszczuplenie wybranej partii ciała i powiększenie biustu (zwykle jeden-dwa rozmiary) na jakim nam zależało. Skóra wygląda młodziej, staje się bardziej jędrna, wygładzona, poprawia się napięcie i nawilżenie a ciało wygląda naturalnie. To jak długo efekty się utrzymają uzależnione jest od naszych cech osobniczych jak również od ilości preparatu jaka zostanie podana. Zwykle jest to około 5 lat.

Jakie są przeciwwskazania to lipoliftingu?

 • choroby wątroby,
 • choroby nerek,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przewlekłe infekcje oraz stany zapalne,
 • zaburzenia procesu krzepliwości krwi,
 • wykazana nadwrażliwość na niektóre leki,
 • osoby, które przekroczyły 45 rok życia,
 • podejrzenie chorób w obrębie piersi, głównie nowotworów.

Rekonwalescencja po zabiegu

Przez około 3 dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk z zasinieniem, dodatkowo skóra może być bardziej napięta. Po upływie około 1 tygodnia większość kobiet może swobodnie powrócić do swoich codziennych obowiązków i zajęć. Należy jedynie  unikać wysokich temperatur i wysiłku fizycznego. Jeśli lekarz wykaże że zachodzi taka konieczność to również nosić elastyczny opatrunek przez wyznaczony czas.

Jaka jest cena zabiegu i ile trwa?

Zabieg zwykle pochłania czas około 3-4 godzin. Jego cena uzależniona jest od ilości pobieranej tkanki tłuszczowej, czyli również od efektu jaki chcemy osiągnąć. Może rozpocząć się już od około 5 tys. Zł, wówczas kolejne zabiegi będą tańsze. Jednak szczupłe kobiety z uwagi na brak wystarczającej ilości materiału do pobrania lub konieczność jego poszukiwania w różnych miejscach zapłaci zdecydowanie więcej.

Inne metody

Bez wątpienia zabieg opisany powyżej nie należy do najtańszych. Jeśli ciężko jest nam się na niego zdecydować z powodu ceny, istnieją inne, tańsze metody powiększenia biustu. Jedną z nich jest stosowanie naturalnych dermokosmetyków ujędrniających piersi (np. krem Frashe, 169 zł).

You may also like...

6 komentarzy

 1. Justa napisał(a):

  hmm zastanawia mnnie czy ten zabieg boli.. strasznie boję się bólu i dlatego raczej unikam wszelkich zabiegów

 2. Misiaka napisał(a):

  Poszłam na konsultacje i juz już miałam zrobić zabieg, kiedy okazało się, że mam problemy z nerkami i nie mogę się mu poddać… Byłam na masażach i jeszcze kupiłam Frashe, może efekt nie jest jak po operacji, ale na pewno jest lepiej..

 3. Julia napisał(a):

  O Boże, nigdy bym się na taki zabieg nie zdecydowała … lepiej kupić jakiś dobry krem ujędrniający do biustu, wyjdzie taniej.

 4. Nina napisał(a):

  Ja tam wolę masaże, ćwiczenia oraz oczywiście dobry krem ujędrniający do biustu 🙂 🙂

 5. Rafaella napisał(a):

  Czyli nawet nie dlugo trwa rekonwalescencja, max 3 tygodnie 😀 myślałam że dużo więcej! Poza tym jakie to korzystne – tu się wyszczuplimy, tam sobie dodamy i sylwetka wymodelowana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *