Kosmetyki

Sposoby na pryszcze – tabletki na trądzik

Trądzik pospolity to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości wśród młodzieży w okresie dojrzewania. Zazwyczaj posiada 3 fazy, w których łatwo go rozpoznać.

– Pierwsza to zaskórniki, inaczej zwane wągrami
– Druga – różnej wielkości grudki i krostki, którym towarzyszy zaczerwienienie o różnym natężeniu.
– W ostatniej fazie trądzik przyjmuje postać sinych i mocno zaczerwienionych guzków wypełnionych ropą (należy szybko udać się do specjalisty – narażeni bowiem jesteśmy na blizny po trądziku).

Niestety coraz częściej do dermatologów zgłaszają się dorośli z diagnozą „trądzik hormonalny„, który jak sama nazwa wskazuje wynika ze specyficznej, dziedziczonej niestety pracy hormonów. Trądzik w czasie ciąży to przypadłość młodych mam, gdzie również zmiany hormonalne odgrywają niemałą rolę.

Strefa T – trądzik na brodzie, policzkach i trądzik na czole

Trądzik na twarzy najczęściej atakuje tzw. „strefę T”, jednak pojawia się również na brodzie i całej powierzchni czoła. Trądzik na plecach, ramionach i dekolcie to również bolączka wielu z nas, jednak są to mniej typowe miejsca powstawania zmian. Od lat znane są bardziej i mniej skuteczne sposoby walki z tymi objawami. Tabletki na trądzik stanowią alternatywę dla takich produktów jak tonik oczyszczający czy maść na trądzik, jednak wiele osób nie wierzy iż ingerencja hormonalna rzeczywiście przynosi efekty. Wiele osób ignoruje problem co jest niemądre, gdyż nieleczona przypadłość pozostawia po sobie nieestetyczne blizny po trądziku, które często zostają do końca życia. Jedyną metodą ich usunięcia jest laser na trądzik.

Jakie istnieją sposoby na trądzik?sposób na pryszcze

Gdzie szukać pomocy? Najlepiej zgłosić się do specjalisty w celu zaplanowania leczenia (zwłaszcza, jeśli mamy trądzik w ciąży – może on być wywołany burzą hormonów – wtedy należy szczególnie uważać na to, w jaki sposób go leczymy).

Obecnie świetnym rozwiązaniem dostępnym na polskim rynku jest krem na trądzik Sevolium, który działa szybko i skutecznie. Istotą walki z trądzikiem jest nie tylko usuwanie jego powstałych zmian, lecz zapobieganie przyczynom powstawania zmian. Skład serum Sevolium opiera się na naturalnych składnikach i nie zawiera chemicznych dodatków. Dlatego stanowi to wspaniałe rozwiązanie również dla alergików i osób uczulonych na niektóre składniki kosmetyków. Sevolium okazało się być bestsellerem i stanowi lidera skutecznych metod walki z trądzikiem.

Czytaj więcej

Leave a comment

Message

Name

E-mail

URL