Najnowsze metody powiększania biustu

Strona główna » Najnowsze metody powiększania biustu

Jedną z najstarszych metod powiększania biustu jest zabieg chirurgiczny, który polega na wszczepieniu do piersi implantów. Dziś jednak poszukuje się innych, równe skutecznych metod, dzięki którym można uzyskać bardziej naturalny wygląd piersi i zminimalizować bolesność biustu oraz dyskomfort odczuwany przez pacjentkę po operacji. Jakie są najnowsze metody powiększania biustu?

Powiększanie piersi solą fizjologiczną

Jedną z najnowszych metod powiększania biustu jest zabieg wykorzystujący sól fizjologiczną. Polega on na wstrzykiwaniu do miękkich tkanek piersi specjalnego żelu, który aż w 98% składa się z soli fizjologicznej. Pozostałe 2% składu to poliamid, który wiąże sól i tym samym nadaje preparatowi odpowiednią objętość. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, żel wprowadza się przy pomocy cienkiej kaniuli. Kiedy preparat zostanie już wstrzyknięty, lekarz odpowiednio modeluje go w piersiach i rozmasowuje.

przed

Taki zabieg jest mało inwazyjny, więc pacjentka bardzo szybko może wrócić do domu, a po 24 godzinach wraca do dawnego, aktywnego życia. Jednorazowo każdą pierś można powiększyć o 150 ml i jeśli efekty po zabiegu nie będą zadowalające, można go powtórzyć po upływie 3 miesięcy. Po zabiegu piersi stają się większe, bardziej kształtne, a w dodatku wyglądają naturalnie i są naturalne w dotyku. Końcowy efekt jest widoczny po 7 dniach od przeprowadzenia zabiegu i utrzymuje się on przez ok. 5 lat.

Powiększanie piersi przy użyciu soli fizjologicznej to dobry zabieg dla kobiet, które chcą powiększyć piersi, jednocześnie nie tracąc ich naturalnego wyglądu. Często takie zabiegi przeprowadza się też podczas korekty piersi czy likwidowania asymetrii. Przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa, problemy z krzepliwością krwi, przewlekła choroba somatyczna oraz infekcje lub stan zapalny skóry. Ta metoda powiększania piersi jest stosunkowo nowa i nie powstały jeszcze badania mówiące o długotrwałych skutkach jej zastosowania.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Kolejną alternatywą dla wszczepienia implantów jest wykorzystanie własnego tłuszczu. Zabieg powiększania piersi odbywa się dwuetapowo – pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej z innej partii ciała (liposukcja) i przygotowanie jej do przeszczepienia poprzez wirowanie i dekantację. Etap drugi polega na wielowarstwowym wszczepianiu tłuszczu do piersi – a dokładnie do mięśnia piersiowego, pod gruczoł piersiowy, pomiędzy skórę a gruczoł oraz w okolicę dookoła piersi. Liposukcja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a tłuszcz najczęściej pobierany jest z fałdy brzusznej, łydek, ud lub lędźwi.

Po zabiegu piersi mogą stać się większe nawet o jeden rozmiar – w przypadku niezadowalających efektów można go powtórzyć po upływie 2-3 miesięcy. Cena uzależniona jest głównie od stopnia trudności pobrania tkanki tłuszczowej. Im szczuplejsza jest pacjentka, tym trudniej będzie pozyskać odpowiednią ilość tłuszczu. Zabieg powinien przeprowadzać doświadczony lekarz – tylko tak można uzyskać zadowalające efekty. Jeśli zostanie wszczepiona zbyt duża ilość tłuszczu, nie zostanie on przyjęty przez tkanki miękkie piersi i po prostu się wchłonie.

Powiększanie piersi tłuszczem to metoda bezpieczna, która wbrew krążącej opinii nie powoduje raka piersi ani nie utrudnia diagnostyki w tym kierunku. Piersi nadal wyglądają naturalnie, nie mają w sobie ciał obcych (mowa tu o implantach), a okres rekonwalescencji jest krótki i pacjentka po zabiegu nie odczuwa zbyt dużego bólu.

Którą metodę wybrać?

Wybór najlepszej metody powiększania piersi często bywa kłopotliwy. Pod uwagę musimy brać nie tylko koszt zabiegu, ale też uzyskane efekty i czas powrotu do aktywnego życia. Wiele zależy od samych oczekiwań pacjentki – należy pamiętać, że powiększanie piersi solą fizjologiczną lub własnym tłuszczem jest możliwe maksymalnie o 1-2 rozmiary. Z kolei dzięki operacji plastycznej można powiększyć piersi o kilka rozmiarów. Czasem jednak może się okazać, że wybranie jednej z nowszych metod nie da oczekiwanego efektu za pierwszym razem i trzeba ją powtórzyć, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Inne metody?

Do innych naturalnych metod powiększenia piersi należą: kremy ujędrniające (np. krem Frashe) oraz masaże. Wybierając te metody należy jednak uzbroić się w cierpliwość, efekty nie przyjdą od razu. Natomiast są one dużo tańsze od powyższych metod.

Bibliografia:

1. Mu D.L., Luan J., Mu L., Breast augmentation by autologous fat injections grafting: management and clinical analysis of complications, 2009
2. Sarwer D.B., Nordmann J.E., Herbert J.D., Cosmetic Breast Augmentation Surgery: A Critical Overview, 2004
3. Buck S., 200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody, 2015
4. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. II, 2002
5. Gumkowska A., Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki, 2016

7 komentarzy do “Najnowsze metody powiększania biustu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Głosowanie

 • Wyświetl wyniki

  Loading ... Loading ...
  O stronie

  Strona powstała dla wszystkich kobiet, które chciałyby zadbać o swój biust i powiększyć go do satysfakcjonujących rozmiarów.

  Wykorzystanie wszystkich podanych na stronie porad, w praktyce jest gwarantem wizualnego powiększenia biustu.

  Więcej informacji na podstronie o mnie. Możesz mi również przesłać osobistą wiadomość.

  Ujędrnij duże piersi
  Ujędrnij duże piersi
  Blogroll:
  Poznaj skuteczne metody ujędrniania na: http://ujedrnianie-biustu.pl/